ВПЛИВБІОДЕСТРУКТОРІВ НА СЕКВЕСТРАЦІЮ ЛАБІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ СПОЛУК ҐРУНТУ В АГРОЦЕНОЗАХ КУКУРУДЗИ

ВПЛИВБІОДЕСТРУКТОРІВ НА СЕКВЕСТРАЦІЮ ЛАБІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ СПОЛУК ҐРУНТУ В АГРОЦЕНОЗАХ КУКУРУДЗИ

В умовах багаторічного стаціонарного польового досліду в чорноземі типовому малогумусному булодосліджено вплив мікробних препаратів — біодеструкторів рослинних решток на депонування лабільних вуглецевих сполук у ґрунті за тривалого беззмінноговирощування кукурудзи.

Встановлено, що внесення біодеструкторів по рештках кукурудзи впродовж 2021–2023 рр. пришвидшує їхтрансформацію та забезпечує секвестрацію лабільних сполук вуглецю.

За використання біодеструкторів Екостерн Класичний та Екостерн Бактеріальний + ЕкостернТриходерма вміст лабільного вуглецю в ґрунті збільшується, порівняно з контролем, на 0,11% і 0,18% відповідно.

Відбувається посиленнямікробіологічних процесів у ґрунті і переважання процесів синтезу органічної речовини над її мінералізацією. Встановлено зростання індексу екофізіологічногорізноманіття та мікро біологічної активності ґрунту.

Застосування біодеструкторів забезпечило збільшення врожайності зерна кукурудзи порівняно зконтролем на 3,2 ц/га у варіанті з Екостерн Класичний та на 1,76 ц/га за сумісного використання Екостерн Бактеріальний з Екостерн Триходерма.

Ознайомитися з повноюверсією статті можна за посиланням: http://journalagroeco.org.ua/article/view/305669